Cyklotrasy a výlety v okolí

Nová Pec - Horní Planá - Boletice - Česky Krumlov

Délka: 42 km (32 km - při startu z Horní Plané) Detailní popis a mapa
Náročnost: lehká - střední
Doprava zpět: vlakem (1 hod 11 min)
Zajímavosti: Kostel Sv. Mikuláše Boletice
Možnost koupání: Lipno
Občerstvení: Restaurace Petráškův Dvůr
Výlet začíná v Nové Peci, ale stejně tak lze začínat v Horní Plané (32 km) nebo v Černém Kříži (54 km), kam se dostanete z Českého Krumlova pohodlně vlakem. První část vede podél Lipenského jezera (Cyklostezka 33) a nabízí mnoho možností ke koupání. Druhá část vede "pravou Šumavou" z Horní Plané (Cyklotrasa 1154) přes Vojenský újezd Boletice do Českého Krumlova. Vjezd do vojenského prostoru je povolen pouze o víkendech a ve dnech státních svátků. Cyklisté jsou navíc povinni pohybovat se pouze po vyznačené cyklotrase. Pokud jste skupina a potřebujete se po této trase přepravit v jiný den, lze požádat Správu vojenského prostoru v Boleticích o vydání výjimky.

Česky Krumlov - Petráškův Dvůr - Červený Dvůr - Lazec - Český Krumlov

Délka: 24 km Detailní popis a mapa
Náročnost: lehká - střední
Doprava zpět: bez dopravy
Zajímavosti: Zámeček Červený Dvůr
Možnost koupání: Ne
Občerstvení: Restaurace Petráškův Dvůr
Krátká vyjížďka do okolí - na pivo, na zmrzlinu nebo jen tak . Cyklotrasa (1047) začíná za čerpací stanicí Agip na Chvalšinské ulici. Po cca 6 km jízdy po "staré kájovské silnici" přijedete ke kempu s restaurací Petráškův Dvůr. Cesta pak pokračuje po cyklotrase 1139 až do psychiatrické léčebny Červený Dvůr :-) a dále lesem po cyklotrase 1167 do Lazce a zpět Českého Krumlova.

Česky Krumlov - Zlatá Koruna - Třísov - Dívčí Kámen - Holubov - Kleť - Český Krumlov

Délka: 45 km (33 km při využití lanovky na Kleť) Detailní popis a mapa
Náročnost: střední - těžká
Doprava zpět: bez dopravy
Zajímavosti: Klášter Zlatá Koruna, starověké opidum Třísov, zřícenina hradu Dívčí Kámen, Kleť
Možnost koupání: Vltava u Dívčího Kamene, Koupaliště Holubov
Občerstvení: Zahradní terasy Zlatá Koruna, U Nováka Plešovice, Hamr Dívčí Kámen, Trio Bar Holubov, Kleť
Asi nejoblíbenější trasa v okolí Českého Krumlova. Výlet vede zpočátku po cyklotrase č.12 do Zlaté Koruny (klášter) a pak po č.1127 do Třísova (opidum), na zříceninu hradu Dívčí Kámen a do Holubova. Zde doporučujeme zrelaxovat v restauraci Trio Bar u koupliště. Po načerpání nových sil Vás čeká 14 km stoupání na nejvyšší vrchol Blanského lesa , Kleť (1083 mnm, restaurace, rozhledna a observatoř). Kdo se na tento výkon necítí, může využít v Krásetíně sedačkovou lanovku, která ho i s kolem vyvveze na vrchol (www.holubov.cz/lanovka-klet). Ušetříte si 12 km stoupání. Po krátkém občerstvení Vás čeká závěrečný 11 km sjezd do Českého Krumlova po cyklotrase č. 1166.

Hluboká nad Vltavou - Holašovice - Český Krumlov

Délka: 47 km Detailní popis a mapa
Náročnost: střední - těžká
Doprava zpět: autem do Hluboké nad Vltavou (45 min)
Zajímavosti: Zámek Hluboká nad Vltavou, Holašovice (UNESCO)
Možnost koupání: Koupaliště Holubov
Občerstvení: Hluboká, Holašovice, Křemže
Po prohlídce zámku Hluboká se vydáte po cyklotrase č.1182 k loveckému zámečku a ZOO Ohrada. Výlet pak pokračuje po cyklotrase č. 1082 do malebné vsi Holašovice (UNESCO). Po občerstvení v některé z hospod na návsi Vás čeká náročnější část dne v podhůří Blanského lesa. Po cyklotrase č. 1169 dojedete až do Českého Krumlova. Pokud nechcete zdolávat kopce pod Kletí, můžete se z Křemže vydat do Krásetína a lanovkou se nechat vyvézt na vrchol. Z Kleti Vás čeká do Českého Krumlova krásný 11 km dlouhý sjezd.