Cyklotrasy a výlety v okolí

Nová Pec - Horní Planá - Boletice - Česky Krumlov

Délka: 42 km (32 km - při startu z Horní Plané) Detailní popis a mapa
Náročnost: lehká - střední
Doprava zpět: vlakem (1 hod 11 min)
Zajímavosti: Kostel Sv. Mikuláše Boletice
Možnost koupání: Lipno
Občerstvení: Restaurace Petráškův Dvůr
Výlet začíná v Nové Peci, ale stejně tak lze začínat v Horní Plané (32 km) nebo v Černém Kříži (54 km), kam se dostanete z Českého Krumlova pohodlně vlakem. První část vede podél Lipenského jezera (Cyklostezka 33) a nabízí mnoho možností ke koupání. Druhá část vede "pravou Šumavou" z Horní Plané (Cyklotrasa 1154) přes Vojenský újezd Boletice do Českého Krumlova. Vjezd do vojenského prostoru je povolen pouze o víkendech a ve dnech státních svátků. Cyklisté jsou navíc povinni pohybovat se pouze po vyznačené cyklotrase. Pokud jste skupina a potřebujete se po této trase přepravit v jiný den, lze požádat Správu vojenského prostoru v Boleticích o vydání výjimky.

Česky Krumlov - Petráškův Dvůr - Červený Dvůr - Lazec - Český Krumlov

Délka: 24 km Detailní popis a mapa
Náročnost: lehká - střední
Doprava zpět: bez dopravy
Zajímavosti: Zámeček Červený Dvůr
Možnost koupání: Ne
Občerstvení: Restaurace Petráškův Dvůr
Krátká vyjížďka do okolí - na pivo, na zmrzlinu nebo jen tak . Cyklotrasa (1047) začíná za čerpací stanicí Agip na Chvalšinské ulici. Po cca 6 km jízdy po "staré kájovské silnici" přijedete ke kempu s restaurací Petráškův Dvůr. Cesta pak pokračuje po cyklotrase 1139 až do psychiatrické léčebny Červený Dvůr :-) a dále lesem po cyklotrase 1167 do Lazce a zpět Českého Krumlova.

Česky Krumlov - Zlatá Koruna - Třísov - Dívčí Kámen - Holubov - Kleť - Český Krumlov

Délka: 45 km (33 km při využití lanovky na Kleť) Detailní popis a mapa
Náročnost: střední - těžká
Doprava zpět: bez dopravy
Zajímavosti: Klášter Zlatá Koruna, starověké opidum Třísov, zřícenina hradu Dívčí Kámen, Kleť
Možnost koupání: Vltava u Dívčího Kamene, Koupaliště Holubov
Občerstvení: Zahradní terasy Zlatá Koruna, U Nováka Plešovice, Hamr Dívčí Kámen, Trio Bar Holubov, Kleť
Asi nejoblíbenější trasa v okolí Českého Krumlova. Výlet vede zpočátku po cyklotrase č.12 do Zlaté Koruny (klášter) a pak po č.1127 do Třísova (opidum), na zříceninu hradu Dívčí Kámen a do Holubova. Zde doporučujeme zrelaxovat v restauraci Trio Bar u koupliště. Po načerpání nových sil Vás čeká 14 km stoupání na nejvyšší vrchol Blanského lesa , Kleť (1083 mnm, restaurace, rozhledna a observatoř). Kdo se na tento výkon necítí, může využít v Krásetíně sedačkovou lanovku, která ho i s kolem vyvveze na vrchol (www.holubov.cz/lanovka-klet). Ušetříte si 12 km stoupání. Po krátkém občerstvení Vás čeká závěrečný 11 km sjezd do Českého Krumlova po cyklotrase č. 1166.

Hluboká nad Vltavou - Holašovice - Český Krumlov

Délka: 47 km Detailní popis a mapa
Náročnost: střední - těžká
Doprava zpět: autem do Hluboké nad Vltavou (45 min)
Zajímavosti: Zámek Hluboká nad Vltavou, Holašovice (UNESCO)
Možnost koupání: Koupaliště Holubov
Občerstvení: Hluboká, Holašovice, Křemže
Po prohlídce zámku Hluboká se vydáte po cyklotrase č.1182 k loveckému zámečku a ZOO Ohrada. Výlet pak pokračuje po cyklotrase č. 1082 do malebné vsi Holašovice (UNESCO). Po občerstvení v některé z hospod na návsi Vás čeká náročnější část dne v podhůří Blanského lesa. Po cyklotrase č. 1169 dojedete až do Českého Krumlova. Pokud nechcete zdolávat kopce pod Kletí, můžete se z Křemže vydat do Krásetína a lanovkou se nechat vyvézt na vrchol. Z Kleti Vás čeká do Českého Krumlova krásný 11 km dlouhý sjezd.
Combined trip to Zlatá Koruna
Boat trip to Zlata Koruna and return to Cesky Krumlov by bike. Enjoy the day for 100 %!